AKTUÁLIS


ÖSSZES  |  KÖZÉRDEKŰ  |  KORONAVÍRUS  |  MEGHÍVÓ  |  SPORT  |  KÖZÜZEM  |  SAJTÓ  |  PÁLYÁZATOK  |  ÁLLÁS  |  VÁLASZTÁS  |  ADÓÜGYEK  |  HIRDETMÉNY  |  KERTBARÁTOK


2024. április 12-én Gyenesdiás egy egész délutánra vendégül láthatta Dr. György László /Gazdaságstratégiai feladatokban való szakmai közreműködésért és a Tanítsunk Magyarországért program koordinációjának ellátásáért felelős/ kormánybiztos urat, akit elsőként a Községházán településünk polgármesterével, Gál Lajossal találkozott. 

A találkozó keretén belül, polgármester úr bemutatta településünk történetét, gazdasági helyzetképét, valamint a jövőben fontosnak tartott stratégiai fejlesztési pontjait.
A délután következő felében Kormánybiztos úr megtekintette a gyenesdiási közel 25 ha-os ipari területet, gratulált a gyenesdiási ipari és vállalkozói fejlesztésekhez, az adó-erőképesség növekményhez és a település több lábon állásához. Rövid gyárlátogatáson vett részt a Totálgép Kft-nél, Simon Csaba igazgató úr társaságában. Az egyeztetést követően a Huminisz Kft. tulajdonosával Szele Judittal, valamint Pais István ügyvezető úrral találkozott kedves vendégünk, ahol szó esett a vállalat termékkínálatáról, fejlesztési projektjeiről is.
A vállalat látogatásokat követően a delegáció meglátogatta az 5 csillagos Gyenesi Lidóstrandon, a minőségi Balaton-parti fejlesztéseket, melyet Samu Zoltán strandigazgató és Valentin Szilveszter vállalkozó, a Gyenesi Lidóstrandért Egyesület elnöke mutatott be. A délután következő programpontjaként prominens látogatónk a Piroska csárdában munkavacsorán vett részt, melynek keretében a Gyenesdiási Turisztikai Egyesület vezetőségével találkozott. Somogyi Zoltán elnök úr bemutatta a szervezet szakmai munkáját, valamint áttekintésre került a TDM modell is.
Az est hátralévő részében Kormánybiztos úr a Védett Közjóért Egyesület meghívásának eleget téve előadást tartott a Községházán „Munka, tudás és fejlesztés alapú társadalmat építünk” címmel.
Köszönjük, hogy Dr. György László személyes jelenlétével, inspiráló beszélgetéseivel és előadásával megtisztelte településünket.

Infoblokk Kedv Final Felso Erfa

Magyarfaluprogram Logo